Loading
Показать теги

10 лайфхаків для пасажирів Укрзалізниці

10 лайфхаків для пасажирів Укрзалізниці

Часто подорожуєте залізницею? Пропонуємо вам декілька секретів, про які ви можливо не знали, але вони можуть зробити вашу поїздку приємнішою та комфортнішою.

Ліки та гаряча вода

Якщо під час подорожі вам раптом стало зле, ви маєте право попросити у провідника ліки: вони входять у вартість квитка та надаються абсолютно безкоштовно. Те саме стосується і гарячої води.

Ремінь безпеки 

Якщо ви подорожуєте на верхній полиці, можете попросити у провідника спеціальний ремінь безпеки. Він може бути звичайним або дитячим. 

Можна поїхати на день раніше безкоштовно

Якщо ви придбали квиток, наприклад, на 15 березня, але вирішили поїхати на день раніше, це можна зробити без доплати за вартість плацкарту за умови, що у вагоні буде вільне місце вашого класу.

Якщо проспали станцію, отримайте безкоштовний квиток

Обов’язок провідника – розбудити вас при незадовго до прибуття до вашої станції. Якщо він цього не зробив, і ви проїхали свою станцію, у касі вокзалу маєте право попросити свій безкоштовний квиток додому.

Помилка у прізвищі - не біда

Якщо при замовленні квитка ви випадково ввели не ту літеру, або на касі ваше прізвище записали неправильно, вас все одно зобов'язані пустити на поїзд. Більше того, таких помилок може бути до трьох.

Якщо вкрали гроші і документи

Якщо ви не маєте грошей та документів, квиток для вас може придбати ваш родич або знайомий. Запит на придбання квитка можна надіслати з будь-якого телефону та на залізничному вокзалі. Замовити квиток таким способом можна не пізніше, ніж за 3 години, і не раніше, ніж за 2 доби до відправлення поїзда.

Не здавати постіль – а так можна?

Видавати та забирати постіль – обов’язок провідника. Ви можете відмовитися складати і здавати свою постіль та безперешкодно вийти з вагона.

Переплутали поїзд?

Якщо ви переплутали поїзд, то можна безкоштовно повернутися на початкову станцію.

Усі правила поведінки пасажирів у залізничному транспорті прописані у відповідному законі. Також законодавчо регламентовані правила перевезення пасажирів та багажу й посадові обов’язки провідника, які часто розміщені у вагоні.

Категорії: Цікаво
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки