Loading
Показать теги

Цікаві факти із життя Тараса Шевченка, про які ви не знали

Цікаві факти із життя Тараса Шевченка, про які ви не знали

З нагоди 204-ї річниці дня народження Тараса Шевченка розкриваємо вам маловідомі факти з біографії поета.

- Молодий Шевченко під час життя у Петербурзі обожнював модний і гарний одяг. Він любив білі парусинові костюми і якось з гонорару навіть купив собі єнотову шубу. Нелегка доля Тараса робила його страшенно популярним в петербурзьких домах. У своєму щоденнику Шевченко навіть якось написав про особливе задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша, який тоді коштував 100 карбованців. (Для порівняння: працюючи в археологічній комісій Шевченко заробляв 150 карбованців на рік). Готуючись до весілля з Ликерою Полусмак, поет за власними ескізами навіть замовив пошиття фраку! У той же час Пушкін, наприклад, на церемонію одруження не міг дозволити собі фрак.

-  Тарас Шевченко мав на зріст 1 метр 64 сантиметри, міцну статуру та приємні риси обличчя. У документах знаходимо такі відомості: “Шевченко має хорошу поставу, волосся на голові та бровах темно-русе, очі темно-сірі, ніс звичайний. Усе в комплекті”.

-  Видатний поет був одружений. За десять днів до своєї смерті він узяв заміж нікому не відому Анну Шарикову. Документи про таємне весілля Шевченка датуються 15-м лютого 1861 року.

-  Улюбленим напоєм Шевченка був ром. В ті часи ром привозили лише з-за кордону і задоволення це було не з дешевих. Хоча і зараз недешево любити ром.

-  Шевченко мав не мало романтичних стосунків із жінками. Першим юнацьким коханням Шевченка була Оксана Коваленко родом з кріпацької родини. А пізніше, вже в дорослому житті, одна обраниця Тараса зміняла іншу: полька Ядвіга Гусиковська, німкеня Амалія Клоберг, українка Надія Тарновська, донька князя Миколи Репніна письменниця Варвара Репніна, донька священика Феодосія Кошиць, актриса з Нижнього Новгорода Катерина Піунова, сватався до Харитини Довгополенко та Ликери Полусмак — і це ще не повний список обраниць Шевченка. На жаль, майже  його кохання закінчувалося трагічно.

-  У 1861 році Шевченко за свій рахунок видав тиражем 10 тисяч примірників складеної ним брошури, за якою українці могли вивчати основи грамоти в безкоштовних недільних школах. Це був «Буквар», який вважається основою літературної української мови

-  Шевченко дуже гарно співав. Після того, які він виконав декілька пісень на весіллі свого товариша Пантелеймона Куліша - спочатку соло, а потім і в дуеті з талановитою нареченою – Олександрою Білозерською, родина Кулішів вмовляла його вирушити на навчання до Риму. На пам’ять про той вечір Олександра Михайлівна обдарувала поета різними цінними подарунками. Вона просила Тараса Григоровича за її статки поїхати до Італії на навчання, проте він волів займатись поезією та живописом.

Історія про ослячі вуха й 500 карбованців

Одна із численних історій про великого Кобзаря свідчить, що переїхавши до Києва, Тарас Григорович був знаний як вправний портретист. Якось до нього зайшов один заможний підприємець і попросив, щоб Шевченко змалював його.
Тарас Григорович швиденько накреслив олівцем портрет і запросив із нього сто п’ятдесят карбованців.
– Що ж це ви так дорого хочете? – здивувався чоловік. 
Тоді Шевченко назвав ціну вже 300 карбованців.
Гість розсердився й пішов від художника. А Тарас Григорович узяв портрет, домалював ослячі вуха та й поніс у магазин. Там сказав продавцеві:
– Поставте цей портрет у вітрині, а хто купить, нехай заплатить п’ятсот карбованців.
Коли підприємець прогулювався вулицею, побачив своє зображення з ослячими вухами. Ображений і розлючений, він мусив придбати роботу художника за п’ятсот карбованців.

Категорії: Цікаво
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки