Loading
Показать теги

Книжковий архіпелаг або цікаві факти про бібліотеки

Книжковий архіпелаг або цікаві факти про бібліотеки

Бібліотеки сьогодні, на жаль, складно назвати найпопулярнішими закладами, особливо, серед молоді. Але це зовсім незаслужено і даремно. Нехай інтернет так і кишить найрізноманітнішою інформацією, але все-таки багато цінних видань досі зберігаються виключно в паперовому вигляді.

Отже, щоб якось підігріти інтерес до бібліотек, поділимося з Вами кількома цікавими фактами.

Найбільша у світі

 

Таке горде звання носить бібліотека вашингтонського Конгресу. Важко уявити, що там зберігається близько 75 млн. видань, які представлені не тільки стандартними книгами, але і різними аудіо - і відеофайлами, а також тематичними рідкісними фото.

США: Мcdonald's vs бібліотеки

 

Як думаєте, яких закладів в Америці більше? Як не дивно, громадське харчування значно поступається за кількістю публічним освітнім закладам.

Найстародавніша

 

Такою можна вважати бібліотеку царя Ашшурбаніпала, який правив у Сирії у VII ст. до н. е. Правда, особливим інтелектуалом назвати його складно. Правитель радше мав суто комерційний інтерес до книг і бачив у них відмінний предмет для створення особистої колекції. Тому навіть під час воєн він приділяв велику увагу загарбанню і розграбуванню бібліотек.

Хвороба від любові

 

Виявляється, надмірна любов до книг – це не просто пристрасть, а й хвороба, іменована бібліоклептоманією. Іноді вона обмежується лише пристрасним бажанням прихопити з бібліотеки парочку десятків рідкісних видань, але іноді справа і до криміналу доходить. Наприклад, Стівен Блумберг одного разу вкрав понад 23 тисячі книг з 268 бібліотек по всьому світу! Загальний «прибуток» чоловіка міг би скласти 20 млн. $.

Лайфхак з наповнення бібліотеки

 

Звичайно, сьогодні подібний трюк не особливо актуальний, але для Стародавнього Єгипту таку технологію можна вважати ноу-хау: будь-які кораблі, що потрапляють в Олександрію, здавали з борту всі книги. Вони переписувалися місцевими писарями і поміщалися в бібліотеку, після чого оригінал повертався власнику.

Слухай, а не читай

 

Виявляється, у світі існує цілих 150 бібліотек з функцією «живої аудіокниги». Тобто Ви можете викликати людину, яка буде переказувати Вам зміст того чи іншого видання.

Вигідна публікація

 

Видавати книги в Норвегії досить вигідно, адже Ви одразу отримуєте від держави безкоштовний PR. Уряд викуповує 1000 екземплярів Вашого творіння і розповсюджує їх по бібліотеках.

Благодійник-бібліотекар

 

Є люди, які помітно відзначилися і в цьому руслі. Ендрю Карнегі причетний до основи 2509 бібліотек в Британії, США, Австралії та Нової Зеландії. «Покровитель бібліотек» витратив на все це 55 млн. $.

Прямо на кордоні

 

Щоб почитати в цій бібліотеці, доведеться робити позначки на митниці, адже Haskell розташувалася якраз на межі між Канадою і Америкою.

Бібліотека в аеропорту

 

Такий заклад є в Схіпхол, Амстердам. Ніхто не буде змушувати Вас повернути книгу в чітко визначені строки, вони видаються під чесне слово. Однак, якщо Ви твердо вирішили забрати примірник собі, працівники просто попросять Вас надати якусь заміну.

Зручне повернення

 

Не має значення, в якій саме бібліотеці Норвегії Ви взяли книгу: повернути її можна в будь-якій точці країни.

Майстри читання

До їхнього числа варто віднести Т. Едісона, який міг вловлювати відразу по 2-3 рядки тексту і запам'ятовувати інформацію цілими сторінками, Наполеона, який читав близько 2 тисяч слів в хвилину, і Бальзака, якому на 200-сторінковий роман необхідно було всього півгодини.

Категорії: Цікаво
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки