Loading
Показать теги

Найцікавіші музеї України

Найцікавіші музеї України

Думаєте, що музейне мистецтво пішло у минуле, що сучасній людині немає сенсу ходити по всім цим експозиціям, що вони нудні і не інтригуючі? Справді обурлива думка, особливо враховуючи те розмаїття музеїв, що знаходяться на території України. Про що мова, спитаєте Ви? А ось про що.

Музей історії туалету

Аналогів цьому творінню Ви не знайдете на території всієї СНД. Справді, звернення до такої пікантної теми потребує не абиякої сміливості. Тут розташовано більше 4 тисяч експонатів, присвячених «білому другові». Як все починалося? Чому цей предмет такий важливий для нас? Чим туалети відрізняються у різних країнах? Професійні екскурсоводи у курсі всіх нюансів. Вони розкажуть і про омріяний Париж, де всі нечистоти виливалися прямо з вікна на центральні вулиці, і про нічні горщики королев і королів, і про Томаса Креплера – людину, якій ми вдячні за появу сучасного унітазу.

Адреса: м. Київ, вул. Рибальська, 22.

Режим роботи: 10-18.

Музей писанки

Досить актуальне місце у світлі нещодавнього свята. Експозиція не має аналогів в Європі і повністю присвячена старовинному українському мистецтву. Чому молоді дівчата так любили розписувати яйця? Виявляється, саме такий талісман міг привернути до хати нареченого. А матері таким чином оберігали своїх дітей від хвороб і невдач.

Музей приваблює вже з самого фасаду, який виготовлений у вигляді величезної писанки. Вночі вона запалюється і світиться зсередини таємничим, мʼяким сяйвом. Експонати збиралися з усієї України, а тому національного колориту тут хоч відбавляй.

Адреса: м. Коломия, проспект Чорновола, 43/б.

Режим роботи: 10-18.

Музей «Поштова станція»

Єдиний в Україні музей з цілою кіпою унікальних експонатів: тут і старовинні верстати, і штемпелі на пожовклих конвертах. Відвідувачам будуть розповідати романтичні історії про перевезення листів на конях, про те, що перша поштова станція зʼявилася на наших теренах у 1669 році, а найголовнішими осередками цього бізнесу були, звісно, Київ, а також Батурин і Ніжин.

Звідки взявся найвідоміший поштовий символ – мідний ріжок? Які особливості роботи поштарів та самих станцій минулого можуть здивувати або здатися дикими сучасній людині? Про все можна дізнатися, відвідавши екскурсію.

Адреса: м. Ніжин, вул. Поштова, буд. 5.

Режим роботи: 9-16.

Музей вторсировини

Музей знаходиться на території підприємства «Київміськвторресурс». Власне, ідея створення незвичайної експозиції і прийшла у голову працівникам даного заводу. Ще з часів його заснування співробітники почали збирати унікальні речі, які пересічні громадяни просто викидали у сміттєві баки. Місцева експозиція може стати справжнім раєм для кінорежисерів, адже кадри можуть вийти справді неповторні.

Адреса: м. Київ, вул. Степана Сагайдака/Євгена Маланюка, 112.

Режим роботи: 9-18.

Державний музей іграшки

Для тих, хто все ще береже у серці той малесенький вогник дитинства. Біля 15 тисяч експонатів, які безпосередньо повʼязані з іграшками! З чого саме все починалося? Чим гралися наші бабусі та прабабусі? Тут Ви зможете побачити як звичайні цяцьки, так і предмети з відомих сімей (насправді дуже дорогі, хоча і «звичайні» іграшки).

Адреса: м. Київ, Кловський узвіз, 8.

Режим роботи: вт-пт 10-18, сб 10-17.

 

 

Категорії: Цікаво
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки