Loading
Показать теги

5 музеїв Києва, які варто відвідати кожному

5 музеїв Києва, які варто відвідати кожному

Музеї наразі складно назвати найпопулярнішим місцем відпочинку. Щодня відкриваються якісь нові розважальні центри, парки атракціонів, заклади, які приваблюють публіку набагато більше, ніж «нудні експозиції у чотирьох стінах». Та чи справді вони такі нудні, як здається? Чи просто ми не знаємо, що ж приховується за черговою сіруватою статуеткою?

Національний музей історії України

Фото: kiev.zagranitsa.com

Якою бачили Україну більшість з нас? Час, коли по дорогах вже їздили машини, у квартирах з’явилися телевізори, пральні машини, а вулиці були викладені асфальтом та бруківкою. А як виглядали перші жителі Вкраїни? Що вони їли, де жили? Яким був їхній побут та улюблені заняття? Та головне – як це все змінювалося?
Усі віхи історії зібрані тут у вигляді експонатів. Знаряддя праці трипільців, а трохи далі – пропагандистські плакати часів Радянщини, середньовічні обладунки та матеріали часів Ярослава Мудрого. Звісно, гуляти кімнатами музею буде набагато цікавіше у компанії екскурсовода, адже він любить розповідати не лише про предмети за склом, але й згадувати різноманітні незвичні історії, що ставалися з нашими предками.

Адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 2
Графік роботи: щоденно з 10 до 18 (каса з10.00 до 16.45)
Ціна: 30 грн.
Сайт: https://www.nmiu.com.ua/

Музей історичних коштовностей України

Фото: kidsvisitor.com

Хто з нас не любить коштовності? Як вони заманливо сяють! Якщо ви теж належите до людей, які не можуть спокійно пройти повз таку красу, завітайте до цього музею. Фонд установи зберігає 56 тисяч експонатів різних епох! Коштовності з’їжджалися сюди з 20 міст колишньої УРСР. Експозиція наразі є найбільшим зібранням Східної Європи. Праця археологів 200-річної витримки в стінах однієї будівлі!
Тут можна побачити багато прикрас, розкішного одягу, ритуальних речей. Частина робіт була виконана ще майстрами скіфів, сарматів та давніх слов’ян. Дивно, але за такий довгий період вироби не втратили свого «товарного вигляду». Головна гордість музею – зібрання прикрас «Скіфське золото» та його перлина – пектораль з кургану Товста могила.

Адреса: м. Київ, вулиця Лаврська, 9, корпус 12 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).
Графік роботи: щоденно, окрім понеділка, з 10.00 до 16.45.
Ціна: 30 грн.
Сайт: http://miku.org.ua

Музей Української революції 1917-1921 років

Фото: http://kyiv.man.gov.ua​

Про повстанський дух нашого народи можна писати легенди. Йому присвячено багато творів та розповідей, повістей та переказів.
Відкриття музею було приурочене до знаменної події – 90-річчя Акту Злуки Західно-Української Народної Республіки і Української Народної Республіки – день, коли вся територія нашої держави нарешті стала єдиним цілим. Експозиція музею присвячена одному з найнепростіших періодів історії держави. 4 роки, а стільки подій, стільки змін влади, стільки сварок та пролитої крові. Що залишилось недосказаним у підручниках про УНР, гетьманство, Директорію, Центральну Раду?
Вінець експозиції – оригінал 4 Універсалу – документу, який свого часу проголосив незалежність України.

Адреса: м. Київ, вул Володимирська, 57
Графік роботи: пн-пт, з 10 до 17
Ціна: 10 грн.
Сайт: https://muzejunr.io.ua/ 

Victoria Museum

Фото: destinations.com.ua

Ви ж знаєте, що мода розвивається за синусоїдою? А це означає, що колишні тренди рано чи пізно повертаються. У цьому приватному музеї вам розкажуть про стиль та елегантність, а також про моду міст 19-20 століття. Що з чим надягали? На яку подію можна було вдягнути багатоярусне плаття, а куди вистачало і звичайного повсякденного вбрання? Які тканини були в фаворі у модельєрів, які аксесуари?
Музей привертає увагу не лише своїми експонатами, але й зовнішнім оздобленням. Ось, де панує справжнє 21 століття. Нотки стилю витримані до останнього закуточка, аби-як вдягнутися не дозволяють собі ні екскурсоводи, ні решта персоналу.

Адреса: м. Київ, пров. Бутишев, буд. 23
Графік роботи: вт-сб, з 11 до 19
Ціна: 130 грн.
Сайт: https://victoriamuseum.com.ua/

Літературно-меморіальний музей-квартира П. Г. Тичини

Фото: uk.wikipedia.org​

Одна людина, а стільки талантів, стільки натхнення! Павло Тичина зміг написати твори, що подолали віки історії. Його творчості та творчому шляху тут присвячено цілих два поверхи. Атмосфера витримана до найменших подробиць: кабінет, покої, музичні інструменти, фото, картини, навіть накритий стіл, який ніби припрошує випити запашного чаю. Дійсно складається враження, що поет ось-ось вийде з-за стіни та привітає гостей.
Окрім того, у музеї постійно відбуваються різні культурні події: музичні вечори, церемонії нагород, читання віршів, буккросинг та багато іншого.

Адреса: м. Київ, вул. Терещенківська, 5
Графік роботи: пн-пт, з 9 до 17
Ціна: залежить від події
Сайт: http://tychynamuseum.com.ua/

Двері музеїв завжди відкриті та радо чекають на своїх відвідувачів. Заходьте, точно не пожалкуєте!

Категорії: Огляди Цікаво
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки