Loading
Показать теги

Дорогою віри від минулого до сьогодення

Дорогою віри від минулого до сьогодення

Ви часто замислюєтесь про  своє минуле? Що було до Вас, як виглядали предки, що відбувалося раніше на місці сучасної України? Без минулого немає майбутнього ‒ так говорить народна мудрість. Ось і журналісти uFest.in.ua поставили перед собою завдання, здійснити подорож у часі і відчути на собі всю історію нашого народу, його таємниці, побут і витоки.

Машиною часу, яка перекинула нас до пращурів, став проект із милозвучною назвою “Дорогою віри”. Відбувалося це дійство в самому серці Києва, на вулиці Хрещатик 2, на Європейській площі, а саме, в Українському домі. Весь проект складався із виставок ‒ «Великі українці», «Музична Україна». Його створення було присвячене вшануванню тисячоліття пам’яті Великого Князя Київського Святого Володимира.

За дійсно символічну ціну ‒ 20 гривень, ми побачили живу історію. На високих стінах зтнизу і до стелі постали у своїй величі на картинах князі, політичні і церковні діячі. Всі вони були написані олійними фарбами і під кожною були вказані короткі відомості з життя видатної постаті та що значного вона зробила.

На першому поверсі були експозиції і малюнки князів, княгинь та їх сімейств. На другому – зібрані портрети видатних постатей в релігійному житті України. Були в залі із експозиціями і мапи, таблиці з родовими деревами наших князів, щоб відвідувач міг з легкістю зметикувати, хто чий син, донька, дружина.

Хотілося б зазначити, що портрети виконані дійсно талановитими руками. Можна годинами стояти біля лише однієї картини і вдивлятися в неї, вгадувати якою була ця людина за рисами обличча, що вона любила, яким би голосом заговорила. Сам для себе шукаєш відповідь на питання, чому такий вибір вона зробила, і як би склалося твоє сьогодення, якби не було цієї постаті взагалі?

На другому поверсі, поруч із портретною залою релігійних діячів, знаходилася невеличка кімната. В ній на стінах висіли ікони з XVII-XIX століть. Ми без найменшого сумніву здогадалися що це за ікони, адже більшість із них мають славу по всьому світу. 

Збираючись на проект, ми були певні, відвідувачів буде небагато, адже програмою не передбачалося ніяких розваг, ярмарок, музичних викрутасів і майстер-класів. Однак, ми помилялися. Надзвичайно приємно було бачити молодих людей, які мали велике бажання осмислити історію сімей, де батьки захоплено розповідали дітям те, що знали з історії про видатних постатей. Організатори, поставивши собі за ціль самоідентифікацію українців на тлі важких політичних обставин, справилися із задачею на всі сто відсотків.

Мандруючи по великих залах приміщення, ми разом з відвідувачами випадково натрапили на ще одну кімнату. Вона не знаходилася в рамках проекту, але зацікавила своїм оригінальним оформленням та експозиціями. Як виявилося, поруч з «Дорогою віри» проходила виставка ікон художників Лева і Михайла Скопів, яка мала назву «Гонта». Близько 30 років художник Лев Скоп власними зусиллями реставрує церкву святого Юра у Дорогобичі. Під час реставрації залишилися дощечки ‒ гонта (покрівельний матеріал). Саме на них митець намалював святих та янголів, які виставив на аукціон з метою отримання коштів для українських військових. Ось такий приємний бонус відвідувачі отримали абсолютно безкоштовно.

Вас також може зацікавити:

Категорії: Огляди
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки