Loading
Показать теги

Древо фестиваль. Традиції. Весілля. Веселощі

Древо фестиваль. Традиції. Весілля. Веселощі

Дуже важливо для кожного з нас час від часу задумуватися про нашу історію, витоки, традиції. Адже без минулого таки немає майбутнього. Так чи інакше, народні звичаї поруч нас у найвідповідальніші моменти життя. Ми вже не раз пересвідчувалися в тому, яка багата наша власна культура, але як щодо пізнання культур інших країн? Традиції - ДНК кожного з народів. Тож цього разу команда uFest.in.ua вирушила у подорож по культурах народів, а така можливість нам випала саме на Древо фестивалі, який відбувся у Києві 27-28 червня. За декілька годин пізнали шлюбні, танцювальні, музичні традиції різних країн.

Сам фестиваль знайти було неважко, адже він проходив на площі Національного експоцентру України ВДНГ. Ми ще не  встигли зайти до самої будівлі, як побачили  величезну кількість красивих сувенірів та картин. Справа і зліва від входу розташувалися стенди із чарівними віночками на будь-який смак, плетених з лози кошиків та скриньок, розмальованих фігурок. Особливо вразили вироби з ручною вишивкою. Таке оздоблення було не тільки, як зазвичай, на сорочках, а й на виробах, прикрасах, скриньках,  оберегах.  

Далі один за одним розташувалися майстри української творчості та з інших культур. Можна було придбати будь-який національний сувенір різних країн світу. Продавці залюбки розповідали про свої вироби та їх значення, а також різні цікавинки щодо весільних та інших обрядів своєї країни. В кожного з майстрів були свої традиційні обереги, які захищають людину. Надзвичайно цікаво було дізнатися про захист аури в різних народів. Ми віднайшли на фестивалі унікальні сувенірні іграшки для дітей - вирізані вручну потяги та машини з дерева. 

Після ряду із сувенірами нам запропонували відвідати кавову церемонію, розповісти про кримськотатарські звичаї і цікаві факти про каву, дещо з її історії. Пригостили національними солодощами до кави. Навіть здалося на хвилинку, що ми перегорнули сторінку історії і і перенеслися в минуле.  Після кримськотатарських звичаїв вирішили підійти і дізнатися чогось нового та цікавого від представників культури Судану. Нам розповіли, що, незважаючи на складну історичну ситуацію, культура республіки Судан є багатою на музичну творчість, обряди, має свої унікальні особливості. Культура цієї країни в основному є племінною. Найпоширенішою і найбільш популярною її формою є виготовлення масок, різьблення узорів по дереву, ткацтво, пошиття головних уборів, виготовлення барабанів.Згодом ми вирішили йти на звуки живої музики і дісталися танцювальної площі, на якій проводилися майстер-класи. Можна було навчитися національним танцями у парі і навіть гавайським від школи «Miliani Hula Studio».

Далі нашу увагу привернули пишні букети і розкішне ліжко прямо посеред фестивалю. До них вишикувалась довга черга, щоб сфотографуватися. Всі дівчата уподобали ще один стенд для фото, який нагадував казку «Принцеса на горошині». Нам не  зрозуміло було, чому тут поруч стояв курінь, сіновал та гамак.

Згодом до нас підійшла симпатична жіночка у весільному вбранні і пояснила у чому річ.  Виявляється, з самого початку фестивалю ми проходили величезну експозицію з глибоким романтичним сенсом. Гамак, прикрашений квітами, символізує першу стадію відносин між парою - розвиток відносин, ліжко «Принцеси на горошині» - випробування перед весіллям, курінь- саме весілля, сіновал- народження дітей.

Цікаво, що для нас підготує наступного року  Древо фестиваль і чим буде дивувати.

Кореспондент uFest.in.ua Ярослава Католик

Вас також може зацікавити:

Категорії: Огляди
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки