Loading
Показать теги

Технологічні тренди найближчих років: що готує майбутнє?

Технологічні тренди найближчих років: що готує майбутнє?

Що на нас чекає у майбутньому? Цим питанням задається, напевно, кожна людина на планеті. А якщо є питання, потрібно шукати на нього відповідь! Компанія Ericsson Consumer Lab вже більше 20 років займається дослідженнями споживчої поведінки. Власне, саме покупці і клієнти є головними «рушіями прогресу». Задоволення бажань клієнтів в перспективі конвертується у грошовий прибуток, а тому компанії більш ніж уважно стежать за нашими з вами бажаннями і прагнуть першими втілити їх у життя.

Так от. Уже кілька років поспіль Ericsson Consumer Lab проводить дослідження, присвячене тенденціям споживчої поведінки у майбутньому році. 2018 не виняток. Компанія провела ряд онлайн-опитувань серед користувачів смартфонів у найбільших мегаполісах світу. Чого ж чекає людство від декількох найближчих років?

1. Тіло = інтерфейс

Технології вже починають взаємодіяти з людиною, а не прислужувати їй. Приклад тому – Сірі. Люди, які почали активно користуватися голосовим помічником, вже відчувають певні зміни в «спілкуванні» з технікою. Двоє з трьох впевнені, що вже за три роки наша «бесіда» з технічними новинками буде чимось нагадувати розмову двох людей. У хід підуть не тільки конкретні слова-команди або тач-скріни, а й інтонація, жести і міміка (а хіба не це використовується в смс-емодзі на iPhone X?)

Страшно подумати, але кожен третій опитаний упевнений, що вже незабаром інтернет-підключення буде необхідне для повсякденних дій. Людям стане лінь самостійно відкривати двері, чистити зуби, готувати їжу. Навіщо, якщо можна натиснути на кнопку і дія відбудеться автоматично? Хоча ... Навіщо щось натискати? У маси поступово просочується теорія про підключення до мережі безпосередньо людини, а не девайсів. Таким чином, виникне свого роду «ментальний» зв'язок між технікою і людиною. Поки прямих шляхів реалізації такої затії не знайшли, але сам факт появи ідеї змушує задуматися.

2. Удосконалення навушників

Опитані вважають, що вже в найближчому майбутньому люди будуть не тільки ходити в навушниках весь день, а й спати в них. З чим це пов'язано?

В першу чергу, безумовно, з появою бездротових навушників. Вже найближчим часом такий аксесуар стане доступним не тільки для власників продукції Apple, але й для власників інших смартфонів. Технології зроблять настільки суттєвий крок вперед, що відпаде потреба знімати навушники навіть для підзарядки.

Друга причина – цільове призначення девайса. Вже зараз люди використовують навушники не тільки для того, щоб щось слухати, а й щоб чогось не чути. 52% опитаних вірять, що вже протягом 5 років навушники зможуть допомогти їм ізолюватися від хропіння членів сім'ї, а в подальшому і зовсім обирати, кого з присутніх вони будуть чути, а кого ні.

63% опитаних бачать іншу корисну функцію аксесуара – миттєвий переклад з будь-якої мови світу. Перекладачі, стережіться, техніка явно посягає на ваш хліб.

3. Відчуття безпорадності і поліпшення навичок через інтернет

30% опитаних скаржаться на те, що просто не встигають за розвитком технологій. Тому вони відчувають себе некомфортно і навіть безпорадно при виконанні повсякденних домашніх справ. Ризикнемо припустити, що цифра ця може в майбутньому вирости, так як прогрес йде надто швидко, а старшому поколінню все складніше до нього долучатися.

При цьому 55% стверджують, що саме нові технології, й інтернет зокрема, допомагають їм «залишатися на плаву» в професійному плані. Втім, YouTube виручає нас навіть в разі, коли потрібно просто закатати помідори або прикрутити поличку. Тут можна знайти практично все, що завгодно, а Google взагалі «знає все».

Словом, більша частина опитаних поки позитивно дивляться на технічний прогрес і пророкує ще більш інтенсивні темпи його впровадження в наше життя.

4. Соцмережі: об'єкт впливу і заміна реального спілкування

В принципі, люди і раніше відзначали сильний вплив соцмереж на громадську думку. Останні ж скандали, наприклад, з тим же Facebook послужили цьому яскравим підтвердженням. Як результат 55% відсотків впевнені, що впливові люди активно використовують соцмережі для просування своїх ідей, а політики – для пропаганди. І чим далі, тим більше.

Ще одна особливість розвитку соцмереж – автоматичні відповіді. 41% опитаних хотіли б, щоб ця функція удосконалилася і їм взагалі не потрібно було замислюватися над відповідями. Обрав одну з відповідей, що згенерувалася автоматично – відправив. А 38% хочуть, щоб подібні «заготовки» допомагали їм робити пости і оновлювати статуси всього у пару кліків, без довгих вигадувань і підбору фраз.

5. Розумна реклама

А як ви ставитеся до реклами? Серед опитаних 30% її просто ненавидять, а ось 40% не мають нічого проти, якщо це дозволяє їм отримувати безкоштовний доступ до послуг.

При цьому всі погоджуються, що з плином часу реклама буде прагнути до максимальної взаємодії з потенційними покупцями. Вже зараз 42% респондентів стверджують, що реклама буде використовувати штучний інтелект, щоб підлаштовувати себе під конкретного споживача. Вона буде створюватися настільки індивідуально, настільки відповідати запитам конкретної людини, що протистояти бажанню що-небудь купити буде практично неможливо.

Цікаво, що близько 51% опитаних бачать й іншу тенденцію, коли реклама може замінити саму послугу. Йдеться про віртуальну реальність. На їхню думку, людина зможе «подивитися» на Париж чи Відень просто, сидячи в кріслі. Пройтися вуличками можна буде, не виходячи за межі кімнати. І навіщо тоді їхати так далеко, ще й витрачати додаткові гроші?

6. Занадто тісне спілкування з технікою

Всі ж дивилися «Термінатора»? Як би ви поставилися до того, що до вас би підійшов такий гуманоїд? Він виглядає точнісінько, як людина, поводить себе абсолютно аналогічно. Хоча респонденти не заперечують можливості появи реальних машинолюдей, 50% з них ставляться до подібного розвитку подій з величезною тривогою. Вони відкрито стверджують, що гуманоїди їх просто лякають.

Ще 40% бояться того, що незабаром смартфони зможуть реагувати на їхній настрій і видавати якісь реакції у відповідь. Хоча вже зараз ці побоювання підтверджуються (вищезгаданий Iphone X тому підтвердження).

7. Робота замість нас

Розмови про те, що роботи незабаром заберуть роботу у людей, ходять давно. Але, як виявляється, далеко не всіх це засмучує. Багато хто навіть вітає той факт, що у них буде такий ось механічний двійник. 40% опитаних позитивно оцінюють наступний сценарій (приклад таксиста): вони сидять в кімнатці з екранчиком і натискають на кнопки, в той час як роботи розвозять людей по локаціям.

8. Живі фото

Уже зараз дуже популярною функцією Google maps стає поворот на 360 градусів з можливістю огляду території. На думку 3 з 4 опитаних, вже в найближчі п'ять років така «фішка» буде поширюватися і на звичайні фотографії. Тобто смартфони будуть оснащені можливістю робити 3D схемку, а ми зможемо отримувати «об'ємні» фото, в які потім можна буде занурюватися, проживаючи моменти заново.

9. Вулиці в небі

Перенаселення Землі – проблема нагальна. І зараз люди починають замислюватися не тільки над тим, чим вони харчуватимуться і що питимуть, а й просто, де їм розміститися. Адже правда: на вулицях іноді просто не проштовхнутися. Тому респонденти цілком реалістично дивляться на можливість появи кілька ярусних вулиць.

Але так як найближчим часом навряд чи вдасться придумати, як ходити по повітрю, поки просто розглядається варіант появи повітряного транспорту. Наприклад, 4 з 10 вже записали таксі, що літають, до цілком швидких реалій.

Ну, а найближча тенденція – дрони-кур'єри. Звичайно, люди стурбовані фактом їх зіткнення з літаками і птахами, а 38% дуже бояться, що дрон впаде їм на голову ... Але перспективу більш швидкого отримання замовлень вітають.

10. Вдосконалені зарядні пристрої

З огляду на нашу активність в користуванні смартфонами, питання витримки акумуляторів для багатьох дуже актуальне. 65% респондентів очікують швидкої появи універсальних зарядок, які можна буде використовувати для будь-якого девайса.

80% опитаних вважають, що вже в найближчі 5 років будуть винайдені зарядні пристрої, які дозволять відновити енергію в лічені хвилини.

При цьому вони впевнені, що ця зарядка повинна витрачати мінімальний час на повне відновлення енергії.

Цікаво, чи виправдаються очікування і передбачення? Дізнаємося зовсім скоро!

Категорії: Огляди Цікаво
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки