Loading
Показать теги

Українські Ніагари: 7 найкрасивіших водоспадів країни

Українські Ніагари: 7 найкрасивіших водоспадів країни

Хочете помилуватися красою водички, яка падає з висоти та з шипінням розбивається об скелі, а можливості поїхати до якихось екзотичних країн немає? Не біда! Українська природа багата різними дивами. І водоспади - одні з них. Американо-канадські Ніагари ми вам не обіцяємо, але умиротворення і красу пінних водних потоків, яка зачаровує свідомість, забезпечимо.

Манявський водоспад

Висота водоспаду досягає 20 метрів, що дорівнює десь 6-поверховому будинку. Знайти це диво можна в Івано-Франківській області, як це не дивно, на річці Манявка. Сам водоспад складається з кількох мальовничих каскадів, вода з яких спускається у невелике озерце. Звісно, назвати його теплим не можна, але це не заважає ініціативним туристам проплисти тут кружечок-другий. 200-метрове гирло річки утворює тут невеликий каньйон, стіни якого начебто спеціально відшліфовані і обтесані невідомими майстрами.
Звичайно, як і більшість інших куточків Закарпаття, це місце оповите купою легенд і міфів. Місцеві жителі подейкують, що на камінцях нерідко сидять русалки, а серед зеленої рослинності неодмінно ховаються інші містичні істоти.

Шипіт

Ще одна перлина Закарпаття. Знаходиться вона за 10 км від Воловця, біля гори Гемба, та утворена річкою Пилипець. Назву свою водоспад отримав завдяки характерному шуму, який чується ще на підході до цієї глибинки. Немов невідомі істоти тихенько перешіптуються між собою, намагаючись вселити страх непрошеним гостям.
Біля водоспаду працюють підйомники, тому туристи не залишаються без шикарних фото з видом на гірську місцевість. У річці навіть можна скупатися. Але є важливий нюанс: влітку водоспад найменш повноводний і нагадує невеличкий струмок. Піку своєї краси він досягає навесні і восени.Водоспад Гуркало

Хоч сам водоспад і не високий, це цілком компенсується його розташуванням - 590 метрів над рівнем моря. Тут не буде таких стрімких водних потоків, хоча для своїх розмірів водоспад досить гучний (звідси і назва). А впадає він у кришталево чисте озеро, у якому гомінкі туристи люблять охолодитися у спекотний літній день.
Від села Корчин сюди прокладено маркований маршрут. Дорога не найпростіша, займе десь два з половиною години. Але втома неодмінно окупиться зачаровуючими пейзажами тапрекрасним лісовим ароматом.Джуринський водоспад

Цей водоспад, що розташований біля с. Нирків, помітно вищий за попередній - досягає 16 метрів.
Вважається, що ця пам'ятка була створена з людською допомогою. Зовсім поруч знаходиться ще одна визначна пам'ятка - Червоноградський замок (вірніше, його руїни). Ось він-то й став «винуватцем свята». У 1620 році фортеця зазнала навали турків. Захисники замку не мали наміру здаватися без бою і тримали оборону до останнього. Тоді підступні загарбники вирішили зруйнувати кам'яний кряж, тим самим змінивши русло річки. Це, по-перше, давало їм можливість підступитися до фортеці, а, по-друге, позбавляло воїнів всередині водних запасів.
Інша версія більш прозаїчна і пов'язує появу водоспаду з будівництвом палацу Понінських.
Дістатися до цих красивих каскадів непросто: дорога, як і в багатьох нецентральних точках України, не дуже ... Вона практично відсутня. Незважаючи на це, тут завжди людно і шумно (і справа не в шумі води, а у вигуках туристів).Женецький водоспад

А ось сюди веде гарна асфальтована доріжка. Звісно, не обійдеться і без прогулянки по грунтовці, але тут це абсолютно не критично. Водоспад має висоту 15 метрів, а при правильному ракурсі зйомки можна набити і всі 30.
Біля водоспаду вже потроху розвивається інфраструктура: оглядові майданчики, маленький риночок з їжею і напоями, столики та лавочки. При цьому люди на диво дбайливо ставляться до природи, зберігаючи первозданний вигляд навколишніх лісів.Шолоховський водоспад

Цей водоспад не може похвалитися висотою, зате цілком «вдався» довжиною. Маленькі поріжки розтягнулися на 14 метрів. Каскадна будова сприяє тому, що вода стікає досить стрімко, пінячись і голосно врізаючись в уступи.
У водоспаду є й інша назва - «Червоні камені». Пов'язана вона з покладами граніту, які дійсно мають характерний відтінок. Щоб помилуватися красою порогів, каскадів, «гранітних ванн» і озера, що завершує нитку водного потоку, краще приїжджати сюди навесні.Прутський водоспад

Найвищий водоспад українських Карпат. Загальна висота досягає 80 метрів! Втім, не дивно, адже розташувався він біля іншого українського рекордсмена - гори Говерли. Всього ця краса утворена 6 каскадами, найбільший має 12 метрів.
Дивитися на це диво природи краще спочатку здалеку: так можна побачити водну нитку повністю. А як гарно грають краплі на сонці! Яскравості пейзажу, звичайно, додають навколишні ліси. Ну, а потім можна прогулятися стежкою, яка люб'язно розкинулася вздовж усього потоку.

Ось так от, ми мріємо про відпочинок закордоном, а неймовірне поруч!

Категорії: Огляди Цікаво
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки