Loading
Показать теги

Великий Подільський Ярмарок "Київські контракти". Історичний екскурс.

Великий Подільський Ярмарок

Великий Подільський Ярмарок "Київські контракти" повертається. Традиційний ярмарок, як завжди, пройде на Подолі вже 24-25 серпня.

Історія заходу

«Контракти! Це слово для киянина – ціла картина. Лютий-місяць. Перші дні кріпкий, а далі – мокрий, брудний сніг. Майдан на Подолі, позаставлюваний рундуками з дощок. Снує густа юрба народу. Риби завдовшки на цілий сажень повиставлювано перед крамницями тут-таки на майдані. Тут димлять вафлі, тут продають "чортиків" та "тещині язики", тут цілі купи навалено нечаєвських медяників. Крамнички з галантереєю та усяким дріб'язком. Настирливі вигуки крамарів – двадцять п'ять канавертов, п'ять всьо по п'ять двадцять п'ять!», – Федір Ернст.

Всі дороги ведуть ... до Києва. Принаймні в межах України історично склалося саме так. І Павло І традицію підтримав. Саме його імператорським указом Контракти перенесли з Дубно, де вони проводилися до того, до Києва. Не личить, вважав правитель, такому масштабному дійству відбуватимуться на околиці (а у 1797 році після поділів Польщі Дубно дійсно стало далекою периферією Російської імперії, та ще й практично прикордонною територією – дуже привабливою для завойовників землею).

Чому Контракти?

Тому що колись це найточнішим чином відображало головну мету заходу. Багатії з'їжджалися до Львова, Дубно, а потім і до Києва для укладання угод економічного характеру: отримання кредиту, продажу майна, погашення боргів, оформлення купівлі-продажу тощо. Зрозуміло, що всі ці дії супроводжувалися підписанням домовленостей або контрактів. Звідси і назва.

Чому Поділ?

З давніх-давен саме цей район був діловим центром і серцем бізнесу столиці. Тут збиралася більша частина купців, міщан і простого народу, а головне – тут знаходився орган управління – магістрат, та ще й гостинний двір. Зрозуміло, що будь-який ремісничий цех прагнув урвати собі тут шматочок території, адже забезпечити такий приплив клієнтів в інших районах було практично неможливо.

Як проходили перші Контракти? 

«Протягом 15 або 20 днів контрактів (ярмарку) у Київ приїздять зі всіх кутів Росії, буває такий рух у справах, забавах, що неможливо, щоб я описав тобі, або ж кому іншому... Я бачив на контрактах у Київі чудесні килими в такому роді, як мені дала в останньому році п. Г. і між іншими річами 12 стільців чудового виробу», – Оноре де Бальзак.

Навіть жахлива пожежа 1811 року не зупинила традицію. І чим далі, тим більше Контракти зміщувалися в сторону торгівлі, а не ділових угод. Але яка різниця, якщо від цього всі тільки вигравали? Прибутки держскарбниці були колосальні (перші з'їзди поповнили її на 5,7 млн. злотих, наступні цю цифру подвоїли, і це тільки офіційно зареєстровані суми!). Щороку ярмарок набирав більших обертів, чим приваблював відомих особистостей. У свій час Контракти відвідували Оноре де Бальзак, Адам Міцкевич, Микола Гоголь, Михайло Щепкін та багато інших. 

Чому ж ярмарки відмінили? 

20 століття було дуже неоднозначним в історії Контрактів. З одного боку НЕП – нова економічна політика, для підтвердження ефективності якої з ярмарку робили подію всерадянського масштабу. З іншого боку – нова реконструкція економіки, нові «геніальні» ідеї, для яких подібне дійство стало недоцільним, у зв'язку з чим у 1930 році ярмарок закрили. Несправедливо і нерозумно, думаємо ми. 


А тому вже кілька років команда патріотів-ентузіастів наполегливо працює над відродженням традиції. Адже «Контракти» – це не просто черговий ярмарок, чергова розвага, місце для відпочинку, яких у Києві й без того вистачає. Це один з найважливіших торгово-розважальних заходів країни, місце культурного збагачення, самовдосконалення, інтеграції і співвідношення себе з буттям нації. Це місце спілкування, зародження нових зв'язків і знайомств, а головне – місце морального відпочинку і свободи від буденщини.

Результат їхньої роботи ми мали змогу спостерігати зовсім нещодавно!

19-20 травня / 2018 – сьогодення традиційного ярмарку

Маркет

4 ряди білосніжних шатро, під кожним з яких радо вітали гостей українські майстри та майстрині. Чого тільки не було представлено на ярмарку! Від дизайнерського одягу до галантереї, прикрас, іграшок, натуральної косметики, незвичайних подаруночків та навіть кейсів для валіз. 


Окремою окрасою свята став ярмарок сирів. Сировари з різних куточків України представили свою продукцію, розповіли гостям про тонкощі виробництва та поєднання сирів із різними напоями.

Фуд-корт

Спокійно проходити повз цю частину Контрактової площі було просто неможливо. Аромати м'яса, запечених овочів, національних страв та солодощів приваблювали до себе натовпи гостей. Хтось суміщав куштування смаколиків та оглядини ярмарку, а хтось просто присів за столик та продовжував теревені з друзями.


Одна з особливостей травневого фуд-корту - варіння борщу в казанах об'ємом 100 л! Перший класичний, другий - мейнстрімний, веганський. Обидва варіанти були гостям до смаку, адже під вечір про борщик залишилися самі згадки.

Алея майстрів

Під цю локацію було відведено цілий сквер. Талановиті майстри та майстрині ділились своїми вміннями із гостями ярмарку. Кожен учасник ішов додому із щойно виготовленим сувеніром: футболки, сумки, свічки, оберіжки, мило та навіть власноруч розписані пряники та карамельки.


А ще тут можна було зробити яскравий мейк (дітям - аквагрим) або ж заплести незвичайну зачіску із десятків косичок. Найменші ж гості вивчали майстерність лате-арту та творили наукові дива в інтерактивній лабораторії.

Музична сцена

Запальна музика - запорука гарного настрою! А тому вона лунала на Контрактовій два дні поспіль фактично без зупину. 


Чудовий настрій гостям заходу дарували творчий колектив «Село і люди», кавер-бенд Mellow Noise, тріо бандуристок «Краля», квартет кларнетистів «Optimum» і, звичайно, ді-джеї. Власні хіти, кавери на відомі композиції української та зарубіжної сцени та вдячні глядачі, які не лише підспівували, але й підтанцьовували!

Танцюємо та тренуємося!

Від наших майстрів

Діточки з нами!

Майстри раді вітати гостей ярмарку

Ярмаркуємо під запальні пісні!

Насолоджуємося у компанії друзів

Сирний ярмарок

Кому смачненького?

Бо ми - патріоти!

Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти. Незалежність"

Ми повертаємося до вас 24-25 серпня, аби знову й знову долучатися до відродження віковічних традицій ярмарку. Нові учасники, нові цікавинки та все той же неповторний настрій!

Що: Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". Незалежність
Де: Контрактова площа
Коли: 24-25 серпня
Сайт заходу: http://kyivcontracts.ufest.in.ua/ 
 
Чекаємо на вас! Всі актуальні новини з'являтимуться у нашій спільноті у Facebook. Підписуйтеся!
 
Категорії: Огляди Цікаво
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки