Loading
Показать теги

Фестиваль «Ніч редиски» (Noche de Rabanos) у Мексиці

Фестиваль «Ніч редиски» (Noche de Rabanos) у Мексиці

Один з найбільш яскравих, барвистих та унікальних фестивалів Мексики називається «Ніч редиски» (Noche de Rabanos). Проводиться він щорічно протягом ось вже більше ста років у місті Оахака 23 грудня. Ця подія привертає увагу не тільки садівників-любителів і майстрів «овочевого різьблення», а й досить багато туристів, яких приваблюють масові гуляння, атмосфера і масштабні скульптури з редиски.

Трохи історії

Історія цього незвичайного свята бере свій початок у 1887 році. У той час на плато Оахака, розташованому на південному сході Мексики, проживали індіанці-сапотеки. Коли іспанський конкістадор Ернан Кортес здобув перемогу над вождем індіанців, він став власником цього мексиканського плато. До речі, саме завдяки Кортесу в Європі з 1520-х років стали використовувати ваніль і шоколад. На завойованих землях маркіз вирішив вирощувати редис. Правда тамтешня земля була малопридатною для вирощування культур, так як була перемішана з великою кількістю щебеню і каміння.

Однак, не дивлячись на такі несприятливі умови, редис проявив досить високу життєстійкість. Насіння провалювалось між каменів у грунт і проростало, заповнюючи вільні місця в землі. При цьому плоди набували найдивовижніших форм. Місцеві жителі, викопуючи редис химерної форми, прийшли до висновку, що природа вклала в ці овочі свій своєрідний сенс. Вони відібрали найцікавіші коренеплоди і використали їх для реклами свого промислу. У зв'язку з цим, по п'ятницях на базарі в місті Оахаке стали проводиться змагання. Той, у кого редис був химернішим за інших, ставав переможцем у конкурсі. Редис прикрашали квітами, хвойними гілками і мохом. Скупники, за особливо химерні коренеплоди віддавали не малі гроші.

Так і виникла традиція проведення цього дивовижного фестивалю.

Ніч редису сьогодні

В наш час шалена ніч редису триває всього кілька годин, у зв'язку з обмеженим терміном зберігання цього чудо-овоча і проходить на головній площі в Оахака.

Скульптури з редису створюють не тільки професійні майстри, а й фермери-аматори. Учасники намагаються надати овочу найрізноманітніші форми, щоб у покупців з'явилося бажання придбати їх товари на ринку. Для цього редис спеціально залишають у грунті для додаткового зростання ще на кілька місяців після збору основного врожаю. За цей термін редис значно підростає і до часу проведення веселих змагань доходить до кондиції.

Для прикрашання своїх редисових шедеврів учасники використовують сухі квіти, листову обгортку кукурудзи та інші елементи декору. Зустрічаються на цьому святі композиції, які зображають певні театральні сцени або біблійні сюжети, де персонажі вбрані в костюми та сукні. 

Майстри створюють традиційні ацтекські колоритні композиції, 

Також у композиціях прослідковуються відсилання до світу поп-культури, повсякденне життя мексиканських міст,

копії знакових пам'яток. 

З редису споруджують цілі палаци, розкішні замки і собори. У мініатюрі звичайно.

Деякі з представлених на фестивалі екземплярів досягають досить значних розмірів - близько 50 см в довжину, маючи вагу при цьому в 3 і більше кілограмів! 

Ці гігантські овочі скоріше за все оброблені хімікатами і добривами, тому небезпечні для вживання.

За підсумками конкурсу визначають переможця, який отримує близько тисячі доларів, а також неймовірну увагу з боку преси та інших учасників та відвідувачів.

Крім участі в конкурсах і змаганнях, гості та учасники фестивалю співають, танцюють, проводять паради і карнавали, запускають феєрверки і вже починають святкувати Різдво, яке от-от настане. По суті «Ніч редиски» є відправною точкою для подальших різдвяних свят. Після закінчення цього фестивалю і до настання наступного року народні торжества не вщухають.

Відео з фестивалю «Ніч редиски» в 2014 році:

Noche de Rábanos, Oaxaca 2014 from VIDEOREYVIDEO on Vimeo.

Подивитись як учасники фестивалю готуються до конкурсу та майструють з редису скульптури та інші композиції можна на цьому відео:

Вас також може зацікавити:

Категорії: Спецпроекти
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки