Loading
Показати теги

Виставка "Відродження борщівської сорочки" у Дніпрі

Категорії: Виставки Етно

Коли : 23 червня 2019 - 21 липня 2019
Де: Дніпро , проспект Дмитра Яворницького, 16

Місце: Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького

Дивитися місце на карті
Ціна квитка: уточнюйте
148 Друк

Виставка "Відродження борщівської сорочки" у Дніпрі

148

З 23 червня по 21 липня у Дніпропетровському національному історичному музеї буде проходити виставка «Відродження борщівської сорочки» та авторська екскурсія «Таємниці сорочки» від мистецтвознавці Майї Ернст.

Борщівська сорочка – це візитна картка Поділля. Експедиції по збору та дослідженню борщівських сорочок розпочалися у 2009 році. Зібраний матеріал став основою для співпраці дослідників, майстрів з вишивки, що знайшли своє відображення у виданні Людмили та Олексія Покусинських «Борщівська народна сорочка».

Наразі це частина Всеукраїнського вишивального проекту, який подорожує містами України. В експозиції буде представлено 22 зразки борщівської вишивки, які гармонійно доповнюються автентичними борщівськими стриями.

Історія українського народу включає багато різних духовних та матеріальних складових. Окремою складовою, в якій яскраво поєдналися традиції, вірування, багатство матеріальної та духовної культури народу – є вишиванка - невідємна частина національного українського костюму.

Кін. ХІХ – поч. ХХ ст. в історії України характеризується інтенсивним культурним,просвітницьким, політичним, економічним, промисловим розвитком. На думку дослідників борщівської сорочки, саме в зазначений період народний стрій з вишитою сорочкою став символом цього процесу, показником національної приналежності, особистісного самоствердження.

Відкриття виставки відбудеться 23 червня о 15.00.

Коментарі:

Захід на карті:

Новини