Loading
Показати теги

Виставка «Мелодії барв Любові Романів»

Безкоштовно

Категорії: Виставки

Коли : 03 травня 2019 - 27 травня 2019
Де: Київ , вул. Хорива, 19-В

Місце: Центр Української Культури та Мистецтва

Дивитися місце на карті
728 Друк

Виставка «Мелодії барв Любові Романів»

728

З 3 по 27 травня 2019 року у Києві в Центрі Української Культури та Мистецтва буде проходити виставка «Мелодії барв Любові Романів».

Виставка приурочена до 75-х роковин початку депортації українців з етнічних земель Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя (нині – територія Польщі).

Експозицією виставки будуть вишивані рушники, яких в доробку Любові Романів близько двох сотень (в домашній колекції – понад 160). Також будуть представлені писанки та вироби з бісеру.

Любов Романів родом із м. Рогатина (Івано-Франківська область). Із дитинства, разом із мамою Цецілією Дмитрівною Романів (з дому Возняк), виселеною з Лемківщини в 1945 році, вишивала, писала лемківські писанки.
Після завершення навчання на факультеті фізики почала працювати на Державному підприємстві «Антонов». Є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, а також київського товариства «Лемківщина» ім. Б.-І.Антонича.

Любов Романів бере активну участь в культурно-мистецькій роботі та працює над відтворенням елементів традиційного лемківського одягу, виготовляє прикраси з бісеру, проводить безкоштовні майстер-класи з лемківської писанки, розшукує старовинні вишивані узори, створює на основі їх свої композиції.

Роботи Любові Романів експонувались на численних виставках та мистецьких конкурсах, публікувались у підсумкових каталогах, нагороджені дипломами. Частина робіт знаходиться в колекціях музеїв та приватних зібраннях Польщі, Чехії, Італії, Білорусі, Росії, Америки, Канади.

У 2014 р. власним коштом майстриня видала книгу спогадів свого батька Романів Мирослава Івановича «А Вігор і Сян течуть…» про події на Лемківщині та Надсянні, депортацію українського етнічного населення. 

Відкриття виставки відбудеться 3 травня о 18:00.

Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – 10:00 – 18:00; Нд. – вихідний.

Коментарі:

Захід на карті:

Новини