Loading
Показати теги

Виставка «Українська ідентифікація»

Безкоштовно

Категорії: Виставки

Коли : 05 червня 2019 - 14 липня 2019
Де: Київ , вул. Лаврська, 1

Місце: Галерея мистецтв "Лавра"

Дивитися місце на карті
223 Друк

Виставка «Українська ідентифікація»

223

З 5 червня по 14 липня у Києві в Галереї мистецтв  «Лавра» буде проходити художня виставка «Українська ідентифікація. Анатолій Криволап, Ігор Ступаченко. Розписи церкви Покрова Пресвятої Богородиці». 

В експозиції виставки будуть представлені живописні композиції на біблійні теми для церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селі Липівка Макарівського району Київської області. Композиції створені відомим українським живописцем Анатолієм Криволапом, який очолює рейтинг найуспішніших українських художників, разом із колегою, монументалістом Ігорем Ступаченком. 

Унікальністю цієї виставки є те, що відвідувачі зможуть побачити саме оригінали розписів, які після виставки будуть змонтовані в будівлі церкви. Також на виставці будуть представлені живописні полотна, що демонструватимуть витоки нетрадиційного кольорового вирішення традиційних композицій Анатолієм Криволапом. 

У старовинному селі Липівка на місці Покровської церкви, зруйнованої за радянської влади, меценатським коштом Богдана Батруха споруджено новий храм з таким самим посвяченням – Покрові Пресвятої Богородиці. 

Виставку супроводжуватиме книжка кандидата мистецтвознавства Олесі Авраменко «Анатолій Криволап, Ігор Ступаченко. Покрова. Крок І», яка простежує, аналізує і акцентує складний процес актуального вирішення розписів новозбудованої церкви, а також розповідає про їхніх творців – від священика, мецената і до художників. У книзі викладена ідея Анатолія Криволапа й Ігоря Ступаченка та її втілення щодо використання новітніх матеріалів для оздоблення храму, а також лаконізму та узагальненню образів, творимих митцями, й використання ними локальних відкритих кольорів як основної складової образотворення.

Тетяна Міронова,  директорка галереї мистецтв "Лавра": "Виставка творів Анатолія Криволапа - це завжди подія для Києва. Але ця виставка особлива. В ній художник апелює до витоків української духовності та національної ідентифікації. В ній поєдналася історична та культурна спадщина та сучасне мистецтво. Впевнена, що проект стане подією не тільки для Києва, а й для всієї країни. Як директор муніципальної галереї Лавра пишаюся, що саме наш простір Анатолій Криволап обрав для презентації такого масштабного та знакового проекту".

Куратори виставки – Олеся Авраменко та Олексій Криволап.  

Відкриття виставки відбудеться 5 червня о 19:00.

Час роботи виставки: з 12.00 до 19.00. 

Коментарі:

Захід на карті:

Новини