Loading
Показати теги

Свято «Масниця. Колодій» в Національному музеї народної архітектури та побуту України

Категорії: Фестивалі Етно Гастрономія

Коли : 29 лютого 2020 - 01 березня 2020
Де: Київ , вул. Академіка Тронька

Місце: Національний музей народної архітектури та побуту України

Дивитися місце на карті
Ціна квитка: 15-50 грн

Свято «Масниця. Колодій» в Національному музеї народної архітектури та побуту України

88

29 лютого та 1 березня у Києві в Національному музеї народної архітектури та побуту України буде проходити святкування давнього українського свята «Масниця. Колодій».

Це перше весняне свято прийшло до нас ще з давніх часів, коли люди шанували сили природи, своїх предків, створювали традицію.

Недарма існував обряд Колодія, під час якого одружені молодиці в’язали символічну колодку батькам, діти яких були на порі, але не одружилися до М’ясниць. Тиждень Масниці, відзначався гуляннями, забавами і гостинами, бо з наступного понеділка починався Великий  піст. На столі у кожній хаті були молочні страви, а особливою повагою користувалися вареники з сиром у маслі чи сметані. А на Слобожанщині, крім вареників, готували і млинці з сиром та багато інших страв з молочних продуктів.

Музей, зберігаючи давні традиції української гостинності, запрошує киян та гостей столиці завітати на свято «Колодія». 

З 13:00 на сільських вулицях музею розпочнуться святкові дійства: зі Слобожанщини до поля з Кострубатим дідом рухатимуться учасники та гості свята, на вулиці Наддніпрянського села жіноцтво розважатиметься піснями і в’язатиме молоді колодки. 
На сцені фольклорні колективи Черкащини, Сумщини, Чернігівщини, Київщини, Житомирщини, Хмельниччини будуть показувати збережені та відновлені старовинні обряди на Запусти, як ще називали це свято.
Протягом дня молодь та всі бажаючі візьмуть участь у народних забавах «Перетягування каната», «Збивання з колоди», чоловіки мірятимуться силою рук, плечей та ін.. Буде проведено майстер-клас з народного танцю та багато цікавих конкурсів. 

У кінці свята, після 16 години, запалає символ зими «Кострубатий дід» і, через очищення полум’ям, підготує нас до весни і до нового в житті цього року. 
Окремим гостями свята стане талановита молодь, що прикрасить фінал свята піснями сучасної естради та привітає українців з «Масницею». 

Вартість вхідного квитка:

- дорослі - 50 грн.
- підлітки, студенти, пенсіонери - 30 грн.
- діти - 15 грн.
- діти до 7 років безкоштовно.

Коментарі:

Захід на карті:

Новини