Loading
Показать теги

Україна це Європа. Сумніваєтеся? Загляньте до Чернівців!

Україна це Європа. Сумніваєтеся? Загляньте до Чернівців!

А ми далі рухаємося західним краєм України. Наступна зупинка – Чернівці і Чернівецька область. Що ж цікавенького можна побачити у цій місцевості?

1. Університет

Банально? Можливо, але як пройти повз таку будівлю! Її впізнають, напевно, по всій Україні, адже більшість сувенірної продукції прикрашена саме цією будівлею. За що, подумаєте ви, така честь університету? Чому його будували в такому поппезному і прямо-таки царському антуражі? Тому що спочатку будинок мав зовсім інше призначення: він служив резиденцією митрополитів Буковини і Далмації.

Історія створення університету почалася ще в 1864 році, хоча ідея з'явилася трохи раніше. Її автором був зовсім не якийсь австро-угорський граф або аристократ, а звичайний селянин. Євген Гакман приклад того, що походження – це ще не хрест на людині. Дядько допоміг племіннику потрапити до духовної школи, а далі – наполеглива робота самого хлопчика, який став одним з кращих учнів класу. За тямущість і талант хлопця відправили до Відня, де він успішно вступив до університету.

Але університет був непростий. По-перше, тут не було місця релігійним перипетіям: представники всіх конфесій вчилися на рівних. А, по-друге, студентам (звісно, найуспішнішим) раз на рік надавалася можливість потрапити на особисту аудієнцію до цісаря Франца І. Уявляєте, яким було здивування Євгенія, коли правитель впізнав у ньому учня з Чернівців! Виявляється, аристократ примітив талановитого хлопчину ще під час візиту до духовної гімназії. І відпускати талант Франц не мав наміру, а тому прилаштував Гакмана учителем румунської мови для свого сина.

А син рано чи пізно повинен був стати правителем. А так як Євген на той час вже встиг добитися довіри і лояльності, він не втратив шансу поклопотатися про рідну місцину. Ось так і було дано добро на будівництво резиденції під керівництвом Гакмана. Архітектора підібрали молодого, але неймовірно талановитого – Йосип Главка. Йому ми і зобов'язані шедевром, який, варто зауважити, отримав друге місце на всесвітній виставці архітектурних проектів!

Чому? Для захоплення навіть всередину заходити не потрібно. Чого варта лише черепиця 8 кольорів, що створює ромбовий орнамент на даху, ліпнина, карнизи, різьблення! Втім усередині університет нічим не гірший. Інтер'єр поділений на три будівлі: Головну, Монастирську та Семінарську. Особливо цікавими є мармуровий і червоний зали, де збереглося досить багато частинок 19 століття. Тут вам і венеціанські дзеркала, і люстри, і навіть двохсотлітній паркет.

Вийшовши через центральний вхід, ви потрапите на доріжку, вкриту галькою. За однією з версій це покриття було вибране тому, що під ним можна було непомітно покласти дренаж. Як результат по всій території комплексу підтримується єдиний режим вологи і температури (навіть в особливо спекотні дні) і цегла може довше зберігати первісний вигляд.

Державним університетом метрополія стала в 1940 році, коли Буковину приєднали до СРСР. А з 2011 року будівлу університету визнали пам'яткою ЮНЕКО.

2. Ратуша

У кращих традиціях Заходу. Так, ратуша є практично у кожному місті в тій же Польщі. Але навіщо їхати так далеко?

Цій блакитно-білій будівлі вже понад 160 років. Вона встигло побачити і австрійських правителів, і окупантів з Румунії, і російських самодержавців. Спочатку ратуша використовувалася як пожежна станція. Пожежники піднімалися на саму верхівку і спостерігали за порядком у місті. А як тільки десь показувалися язики полум'я – патруль відразу ж зривався до місця події.

В архітектурі будівлі простежується дух класицизму, що не дивно, враховуючи час спорудження. Але є тут і нотки італійського ренесансу. Одна з головних особливостей ратуші – наявність двох годинників. Один, як і належить, красується на вежі. А другий вінчає парадний вхід. Сьогодні будівля служить за призначенням: тут засідає міська влада.

До речі, хто був у Празі? Пам'ятайте всім відомі годинник на Староміської площі (не запам'ятати його неможливо)? Якщо вам вдавалося застати основне шоу, то ви напевно бачили трубача, який завжди виходить «привітатися» з туристами. Так ось, зовсім не обов'язково так далеко їхати. У Чернівцях щодня о 12:00 виходить красень-чоловік у національному вбранні і виконує неофіційний гімн міста – пісню «Марічка».

3. Театральна площа

Літо – саме час сюди зазирнути. Прямо перед вами відкриється вид на український міні-Тадж-Махал. Чи помічаєте нотки Відня у цій будівлі? Статуї, ліпнина, загальна будова ... Не дивно, адже це творіння рук архітекторів австрійської столиці, які «залишили свій слід» по всій Європі. Тільки не забудьте звернути увагу і на будівлі поруч – Єврейський Народний Дім, Медичну Академію, міську адміністрацію і Торгово-Ремісничу Палату.

Але повернемося до самої площі. Ось він, приклад ненудної симетрії. Найвищий «ярус» – це насичено-зелені деревця, далі – маленькі ялиночки, а по центру – різнокольорові клумби з неймовірним ароматом.

А ще тут є справжнісінька алея зірок (куди там Лос-Анджелесу). Тут можна дізнатися імена великих діячів культури, які робили свої перші творчі кроки саме у Чернівцях.

4. Музей народної архітектури та побуту

Любителі історії і всього історичного обов'язково повинні виділити час на відвідування цього музею. Реальне життя наших предків тут показують через найзвичайніші предмети: знаряддя праці, книги, фотографії, вишивки і багато іншого. Але звичайні вони були тільки для жителів 19-20 століття. Нам це все здається таким автентичним і загадковим.

Взагалі музей – це цілий комплекс, маленьке містечко минулого. Є тут своя церква, житлові будиночки, з яких ніби щойно виселилися люди, і корчма, і особлива гордість власників – вітряні млини, характерні саме для цієї місцевості.

5. Вулиця Кобилянської

І знову привіт, Прага, або Будапешт, або Краків ... Вулиця зібрала в собі найрізноманітніші архітектурні стилі і одні з найважливіших будівель міста – краєзнавчий музей, Український Народний Дім, колишній вірмено-католицький будинок, будинок органної музики, кафе, ресторани і готелі.

У 2008 році вулиця була повністю відреставрована: бруківка перекладена, а на бордюрах з'явилася назва Чернівців німецькою, англійською та іншими мовами. Візьміть чашку кави, присядьте на одну з дерев'яних лавок і просто насолоджуйтеся видом справжньої Європи.

Чернівецька область не менш красива, ніж центр.

6. Оглядовий майданчик села Хрещатик (село Заліщики)

Так, Хрещатик є не тільки у Києві! Оглядовий майданчик тут створювався без допомоги людини. Крутий вигин Дністра, високий берег – ось і всі умови для появи цієї краси. Завдяки меандру складається враження, що ви дивитеся на якийсь окремий острів. Насправді ж це село Заліщики. Яскраві дахи, церковні куполи, зелені крона дерев і легкий туман. А на тлі далекі-далі, пагорби та ліси. Вид дійсно неповторний, гідний розміщення у ваших профілях в соцмережах!

7. Хотинська фортеця

Всі ж вчили історію в школі? Ця будівля фігурувала на уроках не раз. З'явилася вона на території України ще в 13 столітті за супутництва Данила Галицького (хоча, якщо розібратися, рахунок можна вести ще від 10 століття). Незважаючи на вік, фортеця тримається на рівні і зовсім не втрачає свого потужного виду. Вона обнесена ровом і місцями вже побитою, але все ще міцною стіною.

Популярністю серед туристів користуються різні театральні постановки, які на секундочку повертають вас у минуле. Тут можна подивитися на інсценування боїв з використанням давньої техніки.

А якщо ви не фанат подібного – не турбуйтеся. Навіть якщо ви ніколи не бували на Буковині, місцеві пейзажі здадуться вам дуже знайомими, адже ці землі служили локацією для зйомки більше 50 художніх фільмів!

Закохуємося в Україну все більше! А це ж тільки початок.

Категорії: Спецпроекти
Схожі статті

Коментарі:

Схожі статті

Фестивалі, концерти, Театри, Виставки